חדשות

חזרה למגזין
07/09/16

הכמיקל בראדרס מגיעים לתל אביב להעביר שיעור במוזיקה אלקטרונית

במהלך 20 השנים האחרונות ה"כמיקל בראדרס" (אד סימונס וטום רולנדס) הגדירו פעם אחר פעם מחדש את חווית המוזיקה האלקטרונית החיה. הצמד המוכשר שנפגש לראשונה ב 1989 במהלך שיעורי היסטוריה באוניברסיטת מנצ'סטר, לא התפצל מעולם והמשיך לייצר באופן קבוע מוזיקת דאנס עם ביטים שמנמנים במיוחד.
בשנות ה 90 הכמיקלס נחשבו לחלוצי המוזיקה האלקטרונית, אבל במקום להתנשא על הבליינים או להנמיך את הסטנדרטים ולגעת במכנה משותף נמוך ומלא בפופ – הם שיכללו את ההופעות שלהם באיכות ובפרפרמונס. ההופעות של הכמיקלס, כמו המוזיקה שלהם, אנרגטיות מהנות ומכילות כמה משירי הדגל של דור ה X. הם מכרו מיליוני אלבומים וברשותם 16 להיטי טופ 40 במצעד האמריקאי, דבר שלא בא ברגל להרכב אלקטרו-דאנס בריטי. ועל אף שהם מצטיינים במיוחד בשירים שיגרמו לכם למתוח איברים, הכמיקלס שיחררו גם בלדות פסיכדליות כמו Where Do I Begin (עם הזמרת המעולה בת' אורטון) ושירים עם אייקוני רוק כמו נואל גלאגר (אואזיס) שהפכו לחני רוק פסיכדלי ונתנו להם גוון אירו-היפ-הופ מצוין.

שנה שעברה הכמיקלים שיחררו את הלהיט הענק GO – יחד עם הראפר Q-tip ווידאו מלא השראה בבימוי של מישל גונדרי הגאון. ההופעות החיות שלהן, שבתחילת הדרך התקיימו בהיכלים צנועים ומועדנים קטנים בלונדון השתדרגו עם השנים לאולומות מפנקים והד-ליין בפסטיבלים הכי נחשבים בעולם.
הכמיקל בראדרס הם לא עוד די.ג'י - כוכב זורח לרגע – שמגיע להרקיד והולך. המופעים שלהם נלמדים בבתי הספר למוזיקה אלקטרונית והצמד הוא ללא צל של ספק ממייסדי הז'אנר כולו.

כרגע לא מאוחר מדיי לתפוס את המופע האלקטרוני החזק של השנה – בואו עם נעליים נוחות כי אתם הולכים לרקוד בלי הפסקה.